Mindenkinek jár egy Lucas Martín, legfeljebb nem mindenkinek jut.
A 21. Század Kiadó nekem elsősorban a Kult Könyvek sorozatot jelenti. Az utóbbi időben viszont egyre inkább bizonyossággá válik, hogy hiba lenne beskatulyázni, hiszen többedszerre tapasztalom, hogy tudnak újat mutatni a hazai olvasótábornak, pl. a könnyed, modern romantikus zsánerben is.
Az Amerikai szobatárskísérlet egy friss hangvételű mai regény. Amerikában játszódik, de a spanyol férfi főszereplő nagyon sok latinos életérzést hoz a New Yorki milliőbe. Emiatt kicsit egyedi, bohókás, némiképp európai a történet.
A különleges, szinte egy szuszra kimondhatatlan cím volt az első, ami megragadott, és ami miatt végül olvasni szerettem volna ezt a könyvet. Még akkor is, ha már az ötödik oldalon rájöttem, hogy a „Spanyol szerelmi átveréshez” kapcsolódik, amihez eddig még nem volt szerencsém, így rögtön fel is került a TBR listámra. Vagyis Elena Armas legalább kettő furcsa című könyvet írt, amit akár kihívásként is értelmezhetünk. Én legalábbis annak vettem.
A könyv egy nem kevésbé furcsa, de mindenképp vicces, és a romantikus irodalomban kissé elhasznált szituációval nyit, mégis a női főszereplő, Rosie burleszk-szerű bénázása eléggé egyedi felütést ad a történetnek.
A kezdeti hangulat tulajdonképpen végig velünk marad. Kicsit félszeg, kicsit vicces, némiképp bájos, de mindenképpen oldott és laza. Amolyan modern, 21. századi tündérmese, ahol a hősök már csak a Tinderen, vagy a vak véletlennek köszönhetően találnak egymásra a párkeresés kusza rengetegében. Ahol a kihívást nem az ellenfelek, hanem saját gátjaik jelentik, ahol a támogató háttér gyakran elutasító, és ahol a felszabadító csók után nem biztos, hogy a „boldogan éltek” következik.
Lusas és Rosei története kicsit visszaadja a hitet a mai romantikába, és a párkapcsolatokba. Megmutatja, hogy talán nem a mindent elsöprő vágy a legfontosabb jellemzője egy párkapcsolatoknak, hogy van ennél szilárdabb alap is, amire építkezhetünk. Lucas a maga bizonytalanságaival, kedvességével és támogató személyiségével messze nem a modernkori maffiavezér férfiideál, hálistennek. Ugyanakkor meglehetősen tökéletes mégiscsak. Gondoskodó, figyelmes, és mellette persze jóképű is. Ha egy icipicit kevésbé fénylő a páncélja, talán még élethűbb lehetne, de így sem baj, végül is. Rosie is meglehetősen hasonlít hozzánk, a 21. századi felnőtt nőkhöz. Azaz időnként gyerekes, néhol határozott és önálló, máskor egészen gyámoltalan, emancipált, és nem a konyha ördöge, de nem is rémül meg a kihívásoktól Mer váltani, és mer önmaga lenni. Persze csak annyira, hogy még épp megmenthető legyen, egy arra járó, nem is annyira kóbor lovag számára.
Az egyetlen ami nem tetszett a regénybe az a túlírtsága volt. Nekem ez a tartalom jóval kevesebb terjedelemben komfortos, de végül ez egy elég személyre szabott igény. Aki szereti a terjedelmesebb romantikus történeteket, nem fog csalódni.
Adatok:
Kiadó: XXI. Század
Megjelenés: 2023.
Oldalszám: 430.
Fordította: Horváth M. Zsanett
Fülszöveg:
Rosie Graham problémába ütközött. Pontosabban nem is egybe. Amint kilépett jól fizető munkahelyéről, hogy titkos karrierjére összpontosítson – szerződése van egy romantikus regényre –, megakad a sztorival, és egy oldalt sem tud írni. New York-i lakásának mennyezete is szó szerint a fejére omlott. Szerencsére van nála egy pótkulcs legjobb barátnőjéhez, Linához, aki épp elutazott a városból. Rosie azonban nem tudja, hogy Lina már kölcsönadta a lakást az unokatestvérének, Lucasnak.
A fiú felajánlja, hogy Rosie is maradjon a lakásban, legalább amíg nem talál valami átmeneti szállást észszerű árban. Aztán segíteni akar, hogy Rosie folytathassa az írást, és határidőre kész legyen a regénnyel. Lucas pusztán szakmai megfontolásból elviszi egy sor randira, hátha a lány ihletet kap.
Rosie-nak nincs vesztenivalója, megkezdődik a kísérlet. De Lucasnak nemsokára el kell utaznia New Yorkból – vajon elég lesz a hátralevő hat hét, hogy Rosie elkészüljön az írással? És be fogja érni azzal, hogy csak szakmai megfontolásból randizzanak Lucassal?
A könyv megvásárolható ezen a linken: 21. század kiadó
No comments:
Post a Comment